Elitarny spektakl w Perle

Nasza Świątynia Sztuki i Światła: Perła, to nie tylko wydarzenia kulturalne dla szerokiego grona odbiorców, jak koncerty Jazzowe, czy opera. To również wydarzenia elitarne, z bardzo limitowaną dostępnością, by każda z osób biorących udział w wydarzeniu miała bezpośredni, przenikający głęboko do wnętrza kontakt ze sztuką.

13.07.2023 roku, przy okazji obchodów naszego dziesięciolecia z Perłą, zorganizowaliśmy takie wydarzenie we współpracy z niezwykłą grupą teatralną działającą pod nazwą Studio Kokyu.

Trzy wybitne aktorki o mocnych, penetrujących ciała i przenikających wprost do rdzenia – duszy, głosach: Marie Walker, Joanna Kurzyńska i Marta Horyza, ukazały nam zupełnie nową, a jednocześnie ponadczasową interpretację mitu Medei, rozbierając uczucia bohaterki na czynniki pierwsze, uderzając nimi niczym ostrzem w najwrażliwsze punkty każdej z osób zgromadzonych w Świątyni Sztuki i Światła.

zdjęcie: Radio Zamek Nadaje

“Action Medea” w reżyserii Przemysława Błaszczaka to teatr minimalistyczny, nawiązujący do japońskiej estetyki. Ale minimalistyczny tylko w zakresie rekwizytów, emocjonalnie jest to spektakl tnący duszę i wywołujący prawdziwe uczucie katharsis u odbiorców. Długa pauza po tym jak aktorki opuściły scenę, owacja na stojąco i łzy pojawiające się w oczach części publiczności stanowią najlepszą recenzję dla aktorskiego działania, które miało miejsce w Perle w ostatni czwartek. Recenzje, które zaczęły pojawiać się w sieci niedługo potem, pokazują czym dla zgromadzonej w Perle publiczności było “Działanie Medea”.

Naszej wspaniałej publiczności dziękujemy za przybycie, doświadczenie i tak pozytywny odbiór. Obiecujemy, że to nie ostatnia współpraca między nami a Studiem Kokyu w przestrzeni Świątyni Sztuki i Światła. 🙂

Jeden komentarz do „Elitarny spektakl w Perle

  1. Ewa Odpowiedz

    Może ja też wdrapałabym się do elity, gdybym miała szansę być kształtowana przez przeżycia i katharsis elitarnych spektakli 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *