Celem projektu jest tworzenie społecznych funduszy służących odkupowaniu i zagospodarowaniu najcenniejszych zabytków, które niszczeją trafiwszy na właścicieli, którzy nie mogą, nie potrafią lub nie chcą zająć się posiadanym obiektem.

“Zawsze chciałam zrobić coś dla ratowania zabytków, tylko nie było jak…”

Projekt opiera się na funduszach zbieranych przez Internautów podczas zbiórek charytatywnych online.

  • Jeśli Twoje Dziedzictwo otrzyma zabytek od dotychczasowego właściciela, progiem realizacji w nim projektu Zostań Dziedzicem jest kwota potrzebna na rozpoczęcie działań ratunkowych.
  • Jeśli jedyną metodą pozyskania zabytku wybranego przez Internautów jest odkupienie go od dotychczasowego włodarza, progiem realizacji projektu Zostań Dziedzicem jest cena zakupu wraz z kosztami sądowymi, notarialnymi, spłaty ewentualnej hipoteki itp.

Gdy dany fundusz pozwala na realizację projektu w wybranym obiekcie, Twoje Dziedzictwo przejmuje lub kupuje wybrany zabytek i powołuje fundację celową na jego rzecz, w której głos i dożywotnie prawo dziedzica ma każdy kto kupił cegiełkę, a organy fundacji celowej są wybierane spośród Dziedziców.

Fundacja celowa pozostaje pod opieką merytoryczną i marketingową Twojego Dziedzictwa do uzyskania bezpiecznej dla zabytku samodzielności.

Uwaga!

W najnowszej odsłonie projektu walczymy o Klasztor Dusz! Wejdź na stronę Klasztoru Dusz i zapoznaj się ze szczegółowym regulaminem akcji.

Zostań Dziedziczką lub Dziedzicem! Dołącz do akcji!