Perłowe dziesięciolecie VII

W tym miesiącu mija dokładnie 10 lat, odkąd Fundacja Twoje Dziedzictwo przejęła opiekę nad Świątynią Sztuki i Światła: Perłą Żeliszowa. Świętując perłowe dziesięciolecie, zapraszamy już 19.08 o godzinie 19:00 na oratorium “Il Davide”, poprzedzone wystawami malarstwa i fotografii. 🤩

W kolejnych postach wspomnimy kilka ważnych osób i zdarzeń z drogi od opuszczonego, zrujnowanego kościoła luterańskiego, do wielofunkcyjnej areny kulturalnej.

Niech gra muzyka!

Zobaczenie wnętrza Świątyni Sztuki i Światła to niezwykłe przeżycie. Ale usłyszenie jej wnętrza… To robi niesamowite wrażenie!

W 2018 roku do zespołu Twojego Dziedzictwa dołączyła Eleni Triada Ioannidou – utalentowana śpiewaczka operowa, świetna reżyserka i przede wszystkim kolejna osoba, zakochana w Perle. Dzięki tej współpracy Perła od 2018 roku rozbrzmiewa operą, operetką, madrygałami i muzyką barokową. Koncert inauguracyjny w 2018 roku odbył się we współpracy z Eleni i jej stowarzyszeniem Ars Augusta e.V., zaś w tym roku przyniosła do Perły operę komiczną “Serva Padrona” z Elvire Beekhuizen w roli Serpiny, Mikołajem Bońkowskim jako Uberto i Bogdanem Nowakiem w roli Vespone. Wydarzenie odbyło się 2.06. Ale to nie koniec projektów Eleni na ten rok – już 19.08 o godzinie 19:00 zapraszamy na organizowane między innymi przez nią i jej stowarzyszenie oratorium “Il Davide”. 🙂

2 komentarze do „Perłowe dziesięciolecie VII

 1. Ewa Odpowiedz

  Czekam niecierpliwie na oratorium Il Davide. Kiedy znowu będzie rozbrzmiewać muzyka przyprowadzona do Perły przez Eleni. Zwłaszcza chodzi o głosy śpiewaków, które w pełni wybrzmieć mogą w akustyce Perły.
  Perliste zdarzenia akustyczne, które pierwsze mnie uwiodły i przytrzymały w Perle:
  ♡/ instrumenty muzyczne – Hania Rani i Dobrawa Czocher
  ♡/ instrumenty GŁOSOWE – ELENI z ARS AUGUSTA
  ♡/ film z muzyką – Patryk Kizny
  ♡/ teatr antyczny z oratorium – Studio Kokyu: Przemysław z Zespołem.
  To nie ranking, to subiektywny wykaz, a kolejność tu nie ma znaczenia wartościującego.
  Wszystkim jestem bardzo wdzięczna.

 2. Eleni Odpowiedz

  Dziękujemy serdecznie pani Ewo za takie miłe słowa. Mam nadzieję że pani mogła obejrzeć Dawida?
  Mam nadzieję że uda nam się ponownie w następnym roku przedstawić znowu operę w Perli.
  Na myśli ma albo Orpheusza Glucka albo Rinaldo Haendla, obydwoje bardzo popularne opery i będą napewno wielkie hity w pięknej Perli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *