Klasztorna wiosna!

Klasztorna wiosna w pełni!

Klub Twojego Dziedzictwa nieprzerwanie działa na rzecz serca Nowogrodźca! W ostatnim czasie udało się “znaleźć” schody, brukowaną ścieżkę, odkopać dwa kolejne pomieszczenia. Ileż historycznego materiału, który posłuży dalszej odbudowie, udaje się przy tym wyselekcjonować!

Macie ochotę do nas dołączyć i wspólnie walczyć o przyszłość naszej pięknej twierdzy? W długi weekend majowy zapraszamy na zjazd Klubu Twojego Dziedzictwa! Będzie okazja zarówno do dołączenia do Klubu i integracji, jak i do realnych działań na rzecz zabytku. 😁

2 komentarze do „Klasztorna wiosna!

 1. Ewa Odpowiedz

  List fascynatki
  Cześć Dziedzicu ❣ Ty, i Ty, I Ty…
  Jak to się stało, że przyciąganęło Was tak pasjonujące hobby? Odbywacie praktykę archeologiczną, jesteście poszukiwaczami skarbów przeszłości zaklętej w kamieniu, w otulinie ziemi? Naprawdę wykopaliście ścieżkę sprzed lat? Niesamowite, kogo dokąd prowadziła! A co tam segregujecie? Kamień to kamień… Myślicie, że jakiś artefakt się tam ukrywa…
  Znacie się może na budownictwie? Jaką techniką nasi przodkowie łączyli kamienie, jak uzyskiwali założony kształt budowli ze skał wydobytych z kamieniołomu? Kto czuwał nad architekturą całości? Jak najprostszy robotnik, rzemieślnik wykształcił te ciekawe linie sierpień? I ile Wy musicie mieć zapału, żeby z taką cierpliwością wydobywać kamień po kamieniu, by odsłonić łuki, ściany, studnie… podobno wodociągi były!
  A co z roślinnością, która zamieniła przyjaźń z murami na przerost miłości i zawalczyła o teren. Jak to pogodzić? Trzeba towarzystwo zdyscyplinować, po salomonowemu rozsądzić, co jest czyje.
  Dziedzice przeszłości w dzisiejszym świecie! Podziwiam Was! Choć świadomość płynącego czasu może jest naturą każdego.
  Cześć Dziedzicu, Odkrywco❣ Wszyscy Wy…
  Ewa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *