Portal 2024

Niesamowite zdarzenie miało miejsce 4.V w naszej Świątyni Sztuki i Światła!

Na miejsce skradzionego przed laty portalu, w ziejącą po nim pustkę, został wstawiony nowy portal wykonany przez Tadeusza Łasicę – lokalnego aktywistę, społecznika i wielkiego przyjaciela Perły. Portal został przezeń wykonany z tak dużym zaangażowaniem i przywiązaniem do szczegółów, że podobnie jak na oryginalnym, na nowym również widać ślady po ręcznej, żmudnej obróbce. Z inspiracji Tadeusza Łasicy, w procesie osadzenia portalu na docelowym miejscu, wzięła udział świetna ekipa profesjonalistów – z Nowej Wsi Grodziskiej, Suszek i Żeliszowa – poza Tadeuszem panowie: Andrzej, Jarek, Paweł i Waldek.

Dziękujemy, Panowie! Zapisaliście się w historii Perły!

2 komentarze do „Portal 2024

  1. Ewa Odpowiedz

    Ech, z taką ekipą, z takimi przyjaciółmi to góry można przenosić, Perełko! To te chłopaki, ci wspaniali mężczyźni przenieśli kawałki gór, skały jak marmur perłowy i złożyli Ci w darze także pracę własnych rąk, oczu, głów, poczucia piękna. Nie zginiesz z nimi. Mam Wam podziękować w jej imieniu, za ten bielutki portal do pary, pod zabytkowym cytatem gotyckim z ewangelii św. Mateusza 11,28-30. Słodkie jarzmo – lekkie brzemię. Po polsku początek brzmi tak:
    “Przyjdźcie do mnie Wy wszyscy, którzy utrudzeni jesteście i uginacie się pod ciężarem, a Ja wam sprawę ulgę…”
    Pod spodem na Waszym portalu dodaliście datę 2024. Wasze dzieło już od paru dni staje się zabytkiem i współbrzmi z dziełami starych mistrzów. Tak się tworzy historię kultury. Gratuluję ❣

  2. Ewa Odpowiedz

    Ps. Fotografia ekipy Tadeusza zdjęta na tle naturalnego fresku, z okazji ćwierćmilenium Perły i jej zmiennej historii 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *