Klasztorne Smoki I

Bardzo miło nam oficjalnie ogłosić, że Loża Dżentelmenów jest naszym partnerem!

W ramach współpracy, raz na jakiś czas, Loża będzie wypuszczać kolekcjonerską whisky własnej selekcji, z której zysk będzie przekazywany na projekty realizowane przez Fundację.

Od teraz można wspierać zabytki, delektując się najbardziej wyszukanymi odmianami whisky! 🥳

Pierwszym owocem współpracy są “Klasztorne Smoki I”, poświęcone startującej odbudowie budynku bramnego w klasztorze obronnym w Nowogrodźcu, odzyskującemu życie jako Klasztor Dusz – kuźnia edukacyjno kulturalna. “Klasztorne Smoki I” liczą zaledwie 40 sztuk. Tak, jedynka oznacza, że będzie druga i kolejne edycje. 🙂 Ale będą to już kompletne inne selekcje.

Klasztorne Smoki I

Pochodzenie:

Nowoczesna szkocka destylarnia niedaleko Elgin, wybudowana w 1971 roku przez specjalizującą się w blendowaniu whisky firmę John Haig & Co. Mimo dużych mocy produkcyjnych (4,5 mln l rocznie) praktycznie nie znana miłośnikom whisky, nie licząc pojedynczych kolekcjonerskich edycji nie jest butelkowana jako single malt. W latach 1985-1989 była zamknięta. Obecnie należy do koncernu Diageo, podobnie jak leżąca po sąsiedzku destylarnia Glenlossie.

Woda do produkcji whisky Mannochmore pochodzi ze źródła Bardon Burn a do produkcji whisky używa się lekko torfowanego słodu.

NOS: sad latem, jabłko zielone, łąka pełna kwiatów, cytrusy, beza cytrynowa, lekka nuta wanilii i budyniu śmietankowego, odrobinę gałki muszkatołowej

USTA: cytryna, morela, mirabelka, jabłko w toffi

FINISZ: toffi, budyń waniliowy, delikatnie przyprawowy, rozgrzewający

•Destylacja 2006

•Butelkowanie 2020

•Typ beczki Hogshead Ex-Bourbon

•Moc 57,6% ABV

Selekcja: Loża Dżentelmenów, Artur Brzychcy

Grafika: Thinloth

Dedykacja: Klasztor Dusz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *