Opera “La Serva Padrona” i wystawa malarska w Perle

W ostatni Piątek Perła tętniła życiem i sztuką!

Perłowe Święto otworzyła uczta dla oka i duszy – wystawa obrazów Thinloth, zaś grupy odwiedzających mogły spokojnie zwiedzać zakamarki naszej Świątyni Sztuki i Światła. 🙂

Chwilę po 18 rozpoczął się inny poczęstunek – uczta dla ucha i duszy, czyli opera Giovanniego Pergolesi “La Serva Padrona” w reżyserii naszej uzdolnionej Eleni Ioannidou, działającej w ramach Ars Augusta e.V.

Jej wizja splotła operę Pergolesiego z koncertem na flet prosty Vivaldiego, dając piękne pole do artystycznego wyrazu zespołowi barokowemu “Das Lausitzer Barockensemble” (Szczepan Dembiński, Adam Piotr Rorat, Dominika Garncarz, Kacper Szpot, Klaudyna Żołnierek, Mateusz Janus) oraz utalentowanej flecistce Susan Joseph.

Główne role objęli znakomici soliści Elvire Beekhuizen jako Serpina i Mikołaj Bońkowski jako Uberto, a w roli Vespone asystował im niezwykły mim – Bogdan Nowak.

Wydarzenie odbyło się w ramach Festiwalu Śląskiego (Schlesische Musikfeste).

Projekt został dofinansowany przez Fundację Kultury Saksońskiej i Unię Europejską w ramach programu “Culture Moves Europe”.

Byliście z nami w piątek i chcecie więcej, lub przegapiliście okazję? Już w sobotę 10.06.2023 od 12:00 zapraszamy na “drzwi otwarte” połączone z wystawą malarską Thinloth (zamknięcie wystawy), a o 18:00 na występ chóru ekumenicznego świątyni Wang z Karpacza. Wstęp wolny.

Zapraszamy! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *