Juliusz Leonard Marcinowski

Z okazji dziesięciolecia Fundacji, chcemy przedstawić Wam kilka osób z naszego zespołu, które są z nami praktycznie od początku, lub które znacząco przyczyniły się do rozwoju Twojego Dziedzictwa.

Juliusz Marcinowski. Świetny architekt z kilkudziesięcioletnią praktyką, wspaniały przyjaciel i towarzysz niekończących się rozmów, podczas pokonywania kilkuset kilometrów dzielących Warszawę od Żeliszowa. To właśnie jego projekt uratował Perłę Żeliszowa, bo gdy połowę młodsi architekci bali się wejść nad sklepienie Perły, Juliusz wszedł na częściowo spróchniałe belki konstrukcyjne i poruszając się niczym kozica górska, mając do dyspozycji długopis, kartkę i miernik laserowy wykonał niezwykle dokładną inwentaryzację konstrukcji dachu i czaszy sklepienia. Jego projekt wykonawczy pozwolił uratować Perłę przed zawaleniem.

Gdy tylko trafialiśmy na kolejne wyzwania, jakich dostarczały nam prace prowadzone w Perle, Juliusz spieszył z pomocą łącząc zdrowy rozsądek ze sztuką konserwatorską. Kolejne jego pomiary i rysunki doprowadziły nas od etapu stricte ratunkowego, do odbudowy podłóg, czy wstawiania okien. Zdecydowanie jest to człowiek stanowiący jeden z filarów Fundacji Twoje Dziedzictwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *