Thinloth Korwin-Szymanowska

Z okazji dziesięciolecia Fundacji, chcemy przedstawić Wam kilka osób z naszego zespołu, które są z nami praktycznie od początku, lub które znacząco przyczyniły się do rozwoju Twojego Dziedzictwa.

Thinloth Korwin-Szymanowska. Osoba, od której wszystko się zaczęło. Wrażliwa artystka, fundatorka Twojego Dziedzictwa, od dekady niezmiennie przewodnicząca Rady Fundatorów Fundacji. Prawdziwy fundament i dusza Fundacji. Inicjatorka takich projektów jak Perła Żeliszowa, czy Zabytki w Obiektywie. Dla naszego zespołu szlachetna Królowa i niezłomna pani Kapitan, wyznaczająca kurs pośród każdego sztormu. Prawdziwa burza pomysłów i niezwykłych idei.

To jej decyzja uratowała Perłę Żeliszowa, gdy pod koniec 2012 roku postanowiła wyznaczyć tę Świątynię Sztuki i Światła jako główny kierunek działań Fundacji, tworząc nasz projekt flagowy. Od tamtego czasu Thinloth jest strażniczką zmian w Perle – to jej wyobraźnia pozwala znaleźć złoty środek między odbudową, a klimatem, między funkcjonalnością a zachowaniem godnej przestrzeni dla promieni Słońca muskających delikatnie perłowe wnętrze, między nowym życiem, a wyraźnymi śladami upływu czasu.

Jej odwaga i determinacja pozwoliły też na rozpoczęcie jednego z najważniejszych projektów w dziedzinie ochrony zabytków – społecznego systemu zarządzania “Zostań Dziedzicem”. Projekt jest wciąż rozwijany, a jego sukces da szerokiemu gronu miłośników zabytków drogę realnego wpływu na los materialnego dziedzictwa kulturowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *