Perłowe Sny

Gdy jakieś 10 lat temu po raz pierwszy weszłam do opuszczonego i zrujnowanego budynku, jakim był wówczas dawny kościół ewangelicki w Żeliszowie, jego magia wypełniła moją duszę. Niepowtarzalna, trudna do ujęcia słowami, magia kreatywności. Moja wyobraźnia małej dziewczynki eksplodowała, ukazując obrazy i zdarzenia, które mogłyby zaistnieć. Mimo że wnętrze było w absolutnie tragicznym stanie, a konstrukcja budynku groziła zawaleniem, to co się we mnie narodziło, tańczyło dziko i zarazem delikatnie, powoli realizując moje drobne marzenie: aby świat zobaczył to, co ja widziałam pod powiekami.

Koń jako ucieleśnienie siły, ale także łagodności, piękna, majestatu i wolności jest doskonałą manifestacją ducha tego niezwykłego zabytku. Po latach remontu, przeprowadzenia różnych projektów, latach zarówno sukcesów jak i problemów, w mojej wyobraźni koniowi zaczął towarzyszyć także ludzki aspekt. Duch, który uosabia moc wiary i marzeń. Moc nie poddawania się.

W końcu pierwszy projekt z „Perłowych Snów” został zrealizowany. Jestem naprawdę wdzięczna wszystkim, którzy stworzyli ten sen ze mną. Tym, którzy również czują Magię Perły. Katarzyna Okrzesik-Mikołajek – niesamowita fotografka koni potrafiąca uchwycić je w naturalnej i dostojnej formie. Niezwykła kobieta, która sama od lat marzyła o tworzeniu w Perle z udziałem tych majestatycznych zwierząt. Wspaniałe konie i cała załoga La Pattat Dutka & Franczak Horse Show, którzy pokazują cudowne relacje z końmi na profesjonalnym poziomie, którzy przejechali setki kilometrów dla tego projektu. Załoga Twojego Dziedzictwa – ludzie, którzy od lat nie poddawali się w przywracaniu życia tym niemal martwym murom.

Niemożliwe nie istnieje.
Cierpliwość jest supermocą.
Nigdy nie przestawaj marzyć.

– Thinloth Korwin-Szymanowska, przewodnicząca Rady Fundatorów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *