Il concerto delle donne

Koncert muzyki renesansowej

Zamek Kliczków 31.7.2020, 20:00
Perła Żeliszowa 1.8.2020, 17:00
Wstęp wolny. Darowizny mile widziane.

Artystki:
Denise Reynoard, Sopran (Francja/Mexiko)
Magdalena Pikuła, Sopran (Polska)
Joanna Reithmeier, Sopran (Niemcy)
Irena Piórecka, Sopran (Polska)
Magdalena Trzcionkowska, Mezzosopran (Polska)
Natalia Olczak, Klawesyn (Polska)
Enrique Gomez-Cabrero Fernandez,
Dyrygent – Skrzypce barokowe (Hiszpania)

Program
Luzzasco Luzzaschi (1545-1607)
Madrigali a 3 voci
O dolcezz’ amarissime d’amore
Troppo ben può questo tiranno Amore
T´amo, mia vita
Non sa che sia dolore
Occhi del pianto mio cagione
Madrigali a 2 voci
Non é di gentil core
O come sei gentile
Io son pur vezzosa pastorella
O viva fiamma
Io mi son giovinetta
Madrigali a una voce
Claudio Monteverdi (1567-1643)
Ohimé ch’io cado
Si dolce é il tormento
Barbara Strozzi (1619-1677)
L´ Eraclito amoroso
Luzzasco Luzzaschi
Aura soave
O primavera

Koncert jest zakończeniem warsztatów muzyki renesansowej prowadzonych przez dyrygenta Enrique Gomez-Cabrero Fernandez. Będą przedstawione Madrygały kompozytorów włoskiego renesansu Luzzasco Luzzaschi, Claudio Monteverdi i Barbara Strozzi.
Madrygał to mała forma muzyki wokalnej, od której pochodzi opera. Właście we Włoszech w ciągu XVI-XVII. wieku kompozytorzy odżywili starożytny teatr, stwarzając “recitar cantando”, (recytacja za pomocą śpiewu). Był to początek opery, jednego z najpopularniejszych gatunków muzycznych wszystkich czasów.
Artystki uczestniczące w koncercie są absolwentkami Akademii muzycznych w Warszawie, Krakowie, Lipsku oraz w Katalonii i należą do młodych talentów sceny muzyki dawnej w Polsce i w Europie.
Moderacja: Eleni Ioannidou, dyrektorka artystyczna Academia Ars Augusta.

Warsztaty prowadzi: Enrique Gomez-Cabrero Fernandez – urodził się w Madrycie i ukończył studia w klasie skrzypiec barokowych w Koninklijk Conservatorium w Hadze Holandia. Studiował i brał udział w kursach mistrzowskich z najlepszymi specjalistami od muzyki dawnej, takimi jak Enrico Gatti, Hiro Kurosaki, François Fernandez, Elisabeth Walfisch, Mira Glodeanu czy Ton Koopman.
W trakcie swojej kariery grał z wieloma zespołami, między innymi La Ritirata, Banchetto Musicale czy Baroque Orchestra of the Netherlands. Wielokrotnie był koncertmistrzem i solistą w Contrasto Armónico, z którym nagrał ponad 10 płyt. Był również zapraszany jako koncertmistrz w Concerto Barocco i Damascus Baroque Soloists oraz jako solista w grupie Capella Enrico Stuart w Rzymie. Występował w najlepszych salach koncertowych, festiwalach, radiach i telewizji w Europie, Ameryce i na Bliskim Wschodzie. Regularnie uczy na letnich kursach muzyki dawnej w Czechach, Polsce i Kanadzie, był również zapraszany jako nauczyciel gościnny do Konserwatorium w Damaszku. Jest założycielem i dyrektorem artystycznym zespołu La Villanesca oraz dyryguje zespół Lausitzer Barockensemble.
Organizator – Stowarzyszenie Ars-Augusta e.V. Görlitz-Zgorzelec (www.ars-augusta.org)
Partner medialny – Proanima.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *