• Jerzy Strzelecki - Praca własna

Zostań Dziedzicem: Kup sobie gotycki zamek!

Zostań kasztelanem lub kasztelanką na gotyckim zamku!

Wpłacając pieniądze na cel odkupienia zaniedbanej, gotyckiej twierdzy w chwili jej wykupienia zyskasz dożywotnie prawa decydowania o jej losie! Fundacja zadba o zarządzanie obiektem i jego odbudowę, Ty zaś zyskasz ważny głos w sprawie jego funkcji i kierunków rozwoju równy każdemu z członków zarządu, lub jeśli zechcesz i znajdziesz czas - zasiądziesz w organach Fundacji celowej powołanej dla zamku.

Dziesiątki twierdz, kaszteli, wież i warowni wciąż popada w ruinę. W rękach nieodpowiedzialnych przedsiębiorców na naszych oczach chylą się ku upadkowi. Zamiast na to biernie patrzeć, we współpracy z grupą Tajne Stowarzyszenie Jawnych Przeciwników Barokizowania Budowli Gotyckich postanowiliśmy oddać w Twoje ręce narzędzie do zmiany takiego stanu rzeczy. Nikt z nas samodzielnie nie udźwignie ciężaru kupna, zabezpieczenia i odbudowy gotyckiej twierdzy, ale z łatwością możemy zrobić to wspólnymi siłami!

Jak to działa? Ty wpłacasz pieniądze na projekt tutaj i tym samym zyskujesz tytuł dziedzica z nadania dla pierwszego wykupionego w ramach projektu gotyckiego założenia. Tytuł dziedzica z nadania da Ci szereg przywilejów - najważniejszym jest prawo głosu równe głosowi członków zarządu podczas wszelkich obrad dotyczących przyszłości założenia. Zyskasz też wiele innych przywilejów w tym np. Prawo Stacji - możliwość zatrzymania się w obrębie zabytku, jeśli tylko stan techniczny na to pozwala. Twoje prawa zostaną potwierdzone na piśmie w chwili zakupu gotyckiej twierdzy.

Zostań kasztelanem lub kasztelanką!

Cel wybrany! Zamek Gryf!

Celem projektu stał się Zamek Gryf położony w Proszówce! Dzięki negocjacjom z właścicielem musimy zebrać jedynie 300.000 PLN, by stać się Dziedzicami Gotyckiego Zamku! Dołączajcie!

Jeśli nie uda się zebrać kwoty wystarczającej do zakupu wybranego założenia nim to zostanie sprzedane, cała zebrana kwota pozostanie w projekcie i posłuży zakupowi innego gotyckiego założenia, które również wymaga ratunku i zainteresowania. Taki obiekt zostanie wybrany przez biorących udział w akcji internautów w zamkniętej grupie. Projekt będzie trwał, aż do czasu przejęcia takiego założenia.


wesprzyj poprzez podatku
Cel szczegółowy: Zamek Gotycki

700.000,00 PLN

Cena zamku Gryf

300.000,00 PLN

Cena wejścia w projekt dla Dziedziców

9%

Mamy już

~2.000.000 PLN

  • Szacunkowy koszt dużego gotykiego założenia w Polsce